اسلامیبصیرتسبک زندگیغفلتفرهنگیمذهبینفوذ

بانک سپه در مسیر حرام و باطل/ انجام ندادن وظیفه کاری برای خانواده جامعه هدف و عدم ادای دین

از خدا می خواهم در این آشفته بازار رفتار اکثر بانک ها که در حال ضربه زدن به دین، انقلاب، نظام و مردم و... هستند و به خاطر رسیدن به منافع خود آن هم با توجیهات فاقد صحت، به داد همه ما برسد و اسباب هدایت این دسته از بندگان خود را فراهم نماید.

چندی قبل قرار شد به همسر یک نظامی وام پرداخت شود که جدای از اینکه از زمان درخواست تا صدور معرفی نامه حدود چند ماه در یگان مربوطه گذشت ولی از حدود یک ماه و نیم پیش که به بانک سپه شعبه …….معرفی می شود و علیرغم اینکه  بلافاصله مدارک لازم تکمیل و به بانک ارائه می گردد ولی تا کنون مورد بی توجهی های متعددی که هم غیر شرعی و هم غیر قانونی است قرار گرفته و هنوز مبلغ وام که از دیون تکلیفی بانک و حق الناس متقاضی وام که در حال حاضر طلبکار محسوب می گردد، به حساب ایشان واریز نگردیده است.

از ایراداتی که قابل ذکر است شلوغی بانک و ازدحام مراجعین که اکثرا جانباز هستند و به دلیل اینکه بانک مورد نظر در یکی از نقاط دور دست قرار دارد و به راحتی نمی توان به آنجا مراجعه کرد و از طرفی هم فضای کافی برای این حجم از مراجعه کننده ندارد و مهم تر اینکه عزیزان مراجعه کننده از ساعت 6 صبح و در پشت درب بانک، می بایست لیست نوبت جداگانه تنظیم نموده تا ساعاتی بعد که بانک اجازه ورود به آنان می دهد از آن استفاده نمایند.

قبول نداشتن اعضای خانواده به عنوان جامعه هدف توسط بانک سپه

آیا بعد از انجام این همه خلاف های بانک ها از جمله بانک سپه که حتی صدای رهبر معظم انقلاب را هم در آورده است ، حالا بانک سپه مستقیما وارد مقوله اختلاف انداختن بین خانواده ها و ضعیف کردن اعتماد و امید بین آنها شده است؟ لطفا به این نکته توجه فرمایید و خودتان قضاوت کنید: این بانوی محترمه به شعبه دیگری از بانک سپه مراجعه نموده و درخواست تکمیل پرونده می نماید تا از شرایط سهولت در کار که هم به نفع بانک و هم مشتری است استفاده نماید که با کمال تعجب به او می گویند که نمی توانیم مدارک را تکمیل نماییم و فقط برای خود شخص نظامی این کار انجام می شود و چون وام گیرنده همسر اوست نمی توانیم پرونده تشکیل دهیم. آیا مسئولین بانک سپه در این وضعیت بحران اجتماعی قرار است به پاشیدگی کانون خانواده کمک نمایند که همسر و اعضای خانواده نظامی را از او جدا می دانند؟ مسئولان بانک سپه اگر لیاقت کمک به حفظ بنیان خانواده را ندارید حداقل امید و اعتبار اعضای آن به جایگاه خود را تضعیف ننمایید. آیا بانک سپه که مدعی اولین بانک ایرانی است، می خواهد به اولین بانک ویرانی تبدیل شود؟ فاین تذهبون؟

نکته مهم و قابل تقدیر اینکه مسئول محترم و کارمندان بانک شعبه مورد نظر ضمن رفتار گرم و صمیمی با این خانواده، ضمن مشورت با یکدیگر و سپس تماس با بازرسی، مجوز انجام کار را از ناحیه قبول مسئولیت و اختیارات فردی گرفته و مشکل را حل می نمایند که مزید امتنان و تشکر است. البته این حس انساندوستی مختص عزیزان زحمتکش در شعبه مورد نظر است ولی برای نادیده گرفتن اشتباه فاحش قانونگذاران بانک سپه کفایت نمی کند و امید است مسئولان بانک سپه در رده های بالاتر کمی کارشناسانه و معقولانه تر رفتار نمایند. آیا واقعا آنها حال آدمی که در مقابل چشمان همسرش به او بگویند نمی توانی برای همسرت کار انجام دهی و ضامن او بشوی، را درک می کنند؟ همینگونه می توانند بفهمند که همسر این فرد نظامی که بیش از چهل سال است با تمام سختی ها و بیماری ها، نبودن ها و… او کنار آمده است، چه شرایط شکننده و بغض آلودی را تجربه می نماید. مسئولان بانک سپه، آیا فکر می کنید شرایط سوءاستفاده اکثر کارمندان شما و همچنین استفاده از تسهیلات تخصیصی برای مردم که به ناحق به خودشان اختصاص می دهند، پوشیده است که حالا طبق قوانین سئوال برانگیز خودتان، قداست یک فرد نظامی را در مقابل خانواده اش به چالش می کشید؟

البته بنده خودم شاهد اهانت و بی ادبانه رفتار کردن با یک مشتری توسط کارمند بانک نامبرده شده بودم که اگر رئیس بانک نیاز به بررسی دارد می تواند به دوربین مدار بسته مراجعه نماید و رفتار زشت کارمند خود را که نشان از غفلت خودش دارد را ببیند.

به هر حال این بانوی محترمه به دلیل اینکه از طرف بانک مورد تمسخر قرار گرفته و بعد از دوبار تماس و علیرغم دریافت وعده های خلاف واقع که مثلا دو یا سه روز دیگر پرداخت می شود ولی صورت نگرفته است لذا امروز طی صحبت با بانک اعتراض خود را مطرح می نماید که با این جمله رئیس بانک که شدیدا موجب ضربه به عاطفه و روح و روان وارد می کند روبرو می شود که اگر وام را نمی خواهید آن را کنسل کنم!؟ آقایان اگر اینگونه نان به خانه می برید بهتر است کمی راجع به مسایل شرعی بیشتر مطالعه کنید.

لازم بذکر است که به گفته خود مسئولان بانک تمامی وام های مرابحه ای پرداخت شده و فقط وام های قرض الحسنه بر زمین مانده است که این خود گویای رفتار بانک بر مبنای مصلح اندیشی است. آیا مسئولان بانک بر این اصل شرعی و قانونی “هیچکس حق ندارد به خاطر رسیدن به منافع، منافع دیگران را به خطر بیاندازد” واقف نیستند؟

در آخر این مطلب از خدا می خواهم در این آشفته بازار رفتار اکثر بانک ها که در حال ضربه زدن به دین، انقلاب، نظام و مردم و…  هستند و به خاطر رسیدن به منافع خود آن هم با توجیهات فاقد صحت، به داد همه ما برسد و اسباب هدایت این دسته از بندگان خود را فراهم نماید تا بلکه نه تنها موجب ایجاد حس منفی نسبت به اقتدار و جایگاه حمایتی افراد در خانواده ننمایند بلکه لیاقت خدمت به آنان در راستای تحکیم خانواده را به دست بیاورند. الهی آمین

تمامی موارد ادعا شده، دارای اسناد اثباتی معتبر می باشد.

 

انتقام گرفتن بانک سپه بابت یک انتقاد /ابطال یکطرفه سند پرداخت وام به خانواده یک جانباز 76درصد

 

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن