بصیرتجنگ نرمغفلتفرهنگیمذهبینفوذ

غفلت آقای علی زاکانی شهردار تهران نسبت به از بین بردن ساختار گلزار شهدا و نادیده گرفتن دغدغه مقام معظم رهبری

از طرفی عوامل شما از سر غفلت و عدم شناخت و حساسیت نام ها و واژه ها، در حال نام زدایی از گلزار شهدا هستند و از نام مجهول گلزار و نه "گلزار شهدا"  استفاده می نمایند. آیا کسی که اینقدر بی معرفت است که حرمت نام گلزار شهدا را می شکند و آن را به صورت مجهول اعلام می نماید، می تواند نیروی معنوی برای گلزار شهدا باشد، مسلما نه، چرا که اگر مادی هم در نظر بگیریم، باید در اصل امانتداری تلاش نماید و نام مکان مقدس گلزار شهدا را نصف و نیمه و ناقص ادا نکند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار روز دهم بهمن ماه سال 1397 از گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا سلام الله علیها، از اقدامات برخی مدیران گلزارهای شهدا مبنی بر یکسان سازی قبور مطهر شهدا، رضایت خود را از حفظ وضعیت فعلی قبور مطهر شهدای گلزار شهدا ابراز داشتند و در تذکری یکسان‌سازی قبور شهدا را کار غلطی دانسته و بر تداوم‌ و استمرار حفظ شکل اولیه آنها تاکید فرمودند.

رهبر معظم انقلاب که در آستانه بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی در حرم بنیانگذار کبیر انقلاب و مزار مطهر شهدای دفاع مقدس،حضور یافته بودند، پس از زیارت مزار شهدای گلزار شهدای تهران فرمودند: یکی از کارهای بدی که بعضی از مدیران گلزارهای شهدا انجام می‌دهند، این کار غلط یکسان‌سازی قبور شهدا است. این جا خوب است؛ همین درست است، بیایند صاحبان این شهدا، پدرانشان، مادرانشان، فرزندانشان، همسرانشان، علامتی داشته باشند، عکسی داشته باشند، این خوب است. این شکل، شکل طبیعی است. هیچ لزومی ندارد که ما این علامت ها را صاف کنیم، به خیال اینکه می‌خواهیم زیباسازی کنیم.  زیبایی هر جایی و هر چیزی به حَسَب خودش است؛ زیبایی انسان، زیبایی باغ، زیبایی قبرستان، زیبایی هر چیزی را باید به حَسَب خودش محاسبه کنیم.

آقای علی زاکانی شهردار محترم تهران!

چرا به حرف مقام معظم رهبری توجه نمی کنید؟ مزار مطهر شهدا باید طبق فرمایش حضرت آقا دارای شرایط طبیعی و بر طبق خواسته خانواده های محترم و معزز شهدا و با توجه به دلبستگی هایی که پیشکسوتان و همرزمان این شهیدان با محیط گلزار شهدا دارند باشد. چرا به جای حفظ یادگاری‌ها و سندهای ارزشمند انقلاب اسلامی که از این عزیزان برجای مانده است، خواسته یا ناخواسته قصد نابودی هویتی آنها که البته از سر غفلت و نه عمد، را دارید. متاسفانه کارهای تخریبی هم در این زمینه انجام داده اید که از شما توقع نیست؟ از طرفی هم فردی را برای مدیریت بهشت زهرا سلام الله علیها تعیین کرده اید که تجربه این مسایل را ندارد و به دلسوزی چند رزمنده پیشکسوت توجه نکرده است. به نظر می رسد اقدامات ایشان بیشتر با غرور فردی و خود بینی همراه است تا اصول مدیریتی. او خیلی جوان تر این است که پیشکسوتان جبهه و جنگ و خانواده شهدا را درک کند. البته اگر ادعا شود که در مقطعی در جایی زحمت کشیده اند، ضمن قدردانی، متذکر می شوم، کفایت موضوع نمی کند و امتیازی فردی محسوب می شود. البته ارزشمندی آن محفوظ و مزید امتنان و تشکر است. اما شما باید متوجه باشید که شان خانواده شهدا و پیشکسوتان دفاع مقدس و زائران قابل احترام شهدا، چیزی نیست که هر کس از عهده احترام و درک آن برآید.

در جایی خودم شاهد بوده ام که یکی از مدیران گلزار شهدا نسبت به نوع کار و تغییر سنگ مزار شهید، خواسته خانواده را ملاک قرار نداده و در تلاش بود که نظر خود را جایگزین نماید آن هم به دلیل نداشتن بودجه. آیا مجبور هستید کاری را انجام دهید که از سر تا پا غلط است و بعد در مقابل کسی که فرزندش را در راه اسلام فدا کرده است، حرف از مادیات بزنید؟.  این اقدامات هیچگونه همخوانی با ادعای گرفتن رضایت از خانواده شهدا ندارد. آیا می دانید خیلی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از این وضعیت ناراحت و نگران هستند. چرا دارید تغییر هویت می دهید و آثار معنوی حک شده در ذهن مردم را از بین می برید؟

آقای زاکانی بهتر است بیایید طبق تذکر و دغدغه رهبر معظم انقلاب عمل نمایید و مزار شهدا را به همین صورتی که هست برای خانواده شهدا حفظ بفرمایید. در دوره ای هستیم که نسل دوم و سوم از خانواده شهدا هم بر سر مزار آنها می آیند و اگر قرار باشد حس و ظاهر ساختاری چند دهه گلزار شهدا و سنگ مزار شهدا از بین برود چگونه می توان انگیزه ای برای شرح آنچه گذشت را برای آنان داشت.

آقای علی زاکانی شهردار محترم که خود افتخار رزمنده بودن را دارید، آیا می دانید که جدیدا دیگر نام گلزار شهدا در خیلی موارد از پوسترها، بنرها و اعلامیه ها و حتی در لفظ حذف شده است. آیا می دانید در همین گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا سلام الله علیها از اطلاعات سرقتی و حاصل زحمت دیگران برای معرفی شهدا استفاده می کنند و خود عوامل شما هم در حال ورد به کارهای موازی که بیش از پانزده سال پیش انجام شده است می باشند که می تواند مشکل حقوقی برای شما بوجود بیاورد؟ عوامل شما حتی حضور مستقیم یک خادم شهدا که در انجام امور شهدا همتا ندارد و پیشکسوت دفاع مقدس که همراه او بوده است را قدر ندانسته و سپس، نه جوابگوی تماس و نه پاسخگوی پیامک های ارسالی ایشان بوده اند. عجب! چرا در گلزار شهدا از نیروهایی استفاده می کنید که در تعریف تواضع و اخلاص دارای ضعف هستند؟ آقای زاکانی مدیری که شما بکار گمارده اید، واقعا در برابر این خادم شهدا که بیش از بیست سال است خدمت می کند؛ پنج درصد هم کارآیی ندارد. معرفت و ادب هم چیز خوبی است، اگر رعایت شود.

آقای زاکانی، این خادم شهدا عمر خودش را برای رفقای شهید شما صرف کرده است ولی همیشه مورد این بی مهری ها قرار گرفته است. شما دیگر چرا؟  بنده نمی دانم چرا وقتی در این مملکت کسی به پست و مقام که می رسد، به خادمان شهدا بی توجه می شود. این ادعا در مورد بیش از 95درصد رئیسان صدق می کند. کاش افراد به عنوان مسئول بکار گمارده می شدند و نه رئیس. حتی کلمات هم اثر وضعی دارند.

از طرفی عوامل شما از سر غفلت و عدم شناخت و حساسیت نام ها و واژه ها، در حال نام زدایی از گلزار شهدا هستند و از نام مجهول گلزار و نه “گلزار شهدا”  استفاده می نمایند. آیا کسی که اینقدر بی معرفت است که حرمت نام گلزار شهدا را می شکند و آن را به صورت مجهول اعلام می نماید، می تواند نیروی معنوی برای گلزار شهدا باشد، مسلما نه، چرا که اگر مادی هم در نظر بگیریم، باید در اصل امانتداری تلاش نماید و نام مکان مقدس گلزار شهدا را نصف و نیمه و ناقص ادا نکند. او باید بداند که بین تعریف گلزار و نام مقدس گلزار شهدا، زمین تا آسمان فرق است. یا گهگاهی می گویند گلزار شهدای بهشت زهرا!؟ مگر بهشت زهرا این همه نیرو داشته است که به جبهه بفرستد تا شهید شوند؟ پس اینکه می گویند شهر من تهران بیش از 34 هزار شهید تقدیم کرده است، به چه دلیل است؟ آقای زاکانی پس گلزار شهدای تهران کجاست؟، بنده می خواهم بدانم شهدای شهر من در کجا بخاک سپرده شده و آرام گرفته اند آیا شما به عنوان شهردار شهری که بیشترین شهید را تقدیم اسلام و انقلاب نموده است، وقت دارید آنجا را به من شهروند تهرانی نشان بدهید؟ می خواهم بدانم سرچشمه ابهت و افتخار شهرم کجاست.

آقای علی زاکانی در این کلان شهر تهران حتی یک تابلو که مردم را به سوی گلزار شهدا راهنمایی کند نداریم که این خیلی برای شما بد است. آنوقت شما دارید ساختار ملکه ذهن شده چندین و چند ساله را هم در خود گلزار شهدا از بین می برید؟! چرا؟

لطفا کمی به خود بیایید. اگر بودجه سرگردان دارید برای کارهای فرهنگی بر زمین مانده بکار بگیرید و نه برای نابودی گلزار شهدا. فاین تذهبون.

حرف های دیگری هم باید زده شود که در موقع خود به آن خواهم پرداخت.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام ، این فاجعه سالهاست در سایر گلزار های شهدای خیلی از شهرها اتفاق افتاده ، حذف تابلو ها و حتی حذف پرچم مقدس کشورمان ، گلزارها را به مکانی غریب تبدیل کرده که از فاصله نه چندان دور تنها چند قبر متخدالشکل قابل دیدن است و بویی از فضای شهادت و ایثار ننی دهد مکانی که زمانی با انبوه پرچم های کشور و عکس های شهدا و بعضا گل و‌گیاه و فانوس یا … و فضا سازی متناسب با فرهنگ شهادت و صوت نوحه یا مداحی های مناسب و قراثت زیارت عاشورا ، ندبه و … واقعا جاذب نسل جوان و خانواده ها بودند الان با خذف همه موارد فوق تنها تنذیل به ردیف های قبرمسطح و یکسان بدون هیچ فضاسازی خاصی شده اند
    کاری که دشمنان در دهها سال نمی توانستند این آقایون در چند سال انحام دادند آنهم در حالی که رهبر معطم و ولی فقیه منع کردند ،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن