اسلامیبصیرتغفلتفرهنگی

غفلت سپاه تهران نسبت به گروه های نهاد مردمی / خادمین شهدا اولویت معرفی دارند یا نهادها و سازمان ها

بنابر این وظیفه مسئولین در مقابل ایثار بزرگ شهدا و خانواده معزز شهدا پاسداری از راه آنان و حفظ آثار و دستاوردهای شهدا و خدمت به خانواده آنهاست. به یقین یکی از اهداف دست اندرکاران کنگره ملی ۲۴ هزار شهید پایتخت هم همین امر مهم می باشد.

نامه وارده

“بسم ربّ الشهداء و الصدیقین”

“مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا

از ميان مؤمنان مردانى‏ هستند كه به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا كردند برخى از آنان به شهادت رسيدند و برخى از آنها در  انتظارند و هرگز عقيده خود را تبديل نكردند .

عزت، سربلندی و اقتدار امروز ایران اسلامی بی شک مرهون ایمان، اعتقاد راسخ، دلاورمردی ها و شجاعت بزرگ مردانی است که تربیت یافته محضر خاندان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و پرورش یافته سیره و مکتب نورانی ایشان و فرزند آنها امام خمینی رحمت الله علیه، هستند و در دفاع از اسلام و اعتقادات و حریم ولایت ومجاهدت برای صیانت از وطن با بهره گرفتن از معارف و مبانی والای برگرفته از این مکتب، از بذل تمام هستی خود و جان شیرین خود دریغ نداشته و در این راه به فیض شهادت رسیده اند.

بنابر این وظیفه مسئولین در مقابل ایثار بزرگ شهدا و خانواده معزز شهدا پاسداری از راه آنان و حفظ آثار و دستاوردهای شهدا و خدمت به خانواده آنهاست. به یقین یکی از اهداف دست اندرکاران کنگره ملی ۲۴ هزار شهید پایتخت هم همین امر مهم می باشد.

اما نکته بسیار مهمی که حائز اهمیت است و باید به آن پرداخت بحث مهم عزیزان خادم شهدا و گروه های نهاد مردمی است که همیشه در خط اول خدمت به شهدا و خانواده آنها می باشند و زحمات آنها به حدی است که هیچگاه نمی توان خروجی کار آنها را با سازمان ها و ادارات و حتی نیروهای مسلح یکی دانست.

لازم بذکر است که عده ای از همین خادمان شهدا در قالب یک گروه نهاد مردمی، که در نقاط مختلف کشور پراکنده اند و در خانه های خود کمر همت بسته و نذر بازسازی و طراحی عکس بیست و چهار هزار شهید را نمودند که تا کنون تعداد بیش از پنج هزار قطعه عکس شهدا را بازسازی، طراحی و آماده انتشار کرده اند و این عزیزان مصمم هستند تا آخرین مورد را انجام داده و آنها در فضای مجازی منتشر نمایند. این در حالی است که حتی یک عکس کوچک که زیبایی تصویر شهدا را به رخ بکشد در دسترس خادمین و کاربران نبود و باسختی موفق به تهیه عکس ها شده و با هزینه خود نسبت به آماده سازی آنها برای طراحی اقدام نمودند.

این جمع کوچک از خادمین شهدا بر طبق فرمایش حضرت آقا [دامت برکاته ] که مکرر فرموده اند نباید یاد و نام شهدا به فراموشی سپرده شود، با تمام عشق و علاقه چندین روز زمان، صرف زدن پوستر برای این شهدای بی ادعایی که کمتر از آنها نام برده شده است کرده اند ، تا خانواده معزز شهدا با دیدن تصویر فرزندانشان لبخندی برگوشه لبانشان بنشیند تا مطمئن شوند هنوز هم مردم در راهشان هستند و بر طبق فرمان رهبر معظم انقلاب اجازه نمی دهند تا یادشان به فراموشی سپرده شود.

حال این سئوال پیش می آید که پس چرا در بین جدول برنامه مراسمات متمرکز کنگره ملی ۲۴۰۰۰ شهید پایتخت نامی از خادمان شهدا و گروه های نهاد مردمی برده نشده است و نام آنها با غبارهای فراموشی پوشانده شده است.

در پایان گله مندیم از مسئولینی که نه تنها شهدای گمنام تهران و زحمت خادمین شهدا و گروه نهاد مردمی را نادیده گرفتند بلکه با چاپ تعداد کمی پوسترهای به شدت بی کیفیت که گویا برای رفع مسئولیت تهیه شده است و نصب آن در سطح بعضی از محلات تهران بزرگ آن هم فقط در محدوده کوچکی از مرکز شهر، حق دیگر شهدا را ادا نکردند و با یک اشتباه محض، خادمین شهدا و گروه نهاد مردمی آماده سازی و طراحی تصویر شهدا را نادیده گرفتند.

هر چند که خادمین شهدا و گروه های نهاد مردمی با این بی مهری ها آشنا هستند ولی ای کاش مسئولین برگزار کننده به قدر یک صدم پیام های قرعه کشی و کارهایی که در شان شهدا نیست و کانال کنگره 24000 شهید پایتخت را در حد سایت های مسابقه و شرط بندی تنزل داده است، به فکر این طراحان عکس شهدا بودند و وظیفه خود را نسبت به خادمین شهدا و گروه های نهاد مردمی انجام می دادند.

گر چه در خاطر بی معرفتان نیست شهید / نمره از مردی و ایثار گرفت بیست شهید

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. ما که با درد آشنا وز خويشتن بيگانه‌ايم

  بهر خلق افسانه می‌خوانيم و خود افسانه‌ايم

  گرچه صد پروانه را شمعيم از سوز درون

  صد هزاران شمع را از سوز جان پروانه‌ايم

  در ميان مردمان بيگانه بوديم از نخست

  تا زمان بر ما سر آيد هم‌چنان بيگانه‌ايم

  ترک اين غافل‌نمایی کی کنيم ای عاقلان

  شهر شهر غافلان است و نه ما ديوانه‌ايم

  در حق ما هر گروهی را گمان ديگر است

  کس ندانست اين که ما گنجيم يا ويرانه‌ايم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن