اسلامیبصیرتسبک زندگیغفلتفرهنگی

قانون و حیا زیر چرخ موتور سیکلت

خیلی جای تاسف است در کشوری که بنام امام زمان است این همه قانون شکنی صورت پذیرد و مسئولین انتظامی و نظامی بی تفاوت از کنار آن بگذرند.

مطلب وارده

سیدکمال

موتور وسیله ایست برای تردد سریع که دارای 2 چرخ می باشد و جدای از اینکه با نواقص و معایب متعدد باعث آلودگی فضای تفسی و صوتی می شوند، معضلات دیگری هم دارند که توسط راکبان این وسیله نقلیه بوجود می آید. اکثر راکبان این وسیله به قانون راهنمایی و رانندگی توجهی ندارند. بر مبنای این ادعا می توان به مواردی از جمله تردد در پیاده روها، قرار نداشتن در مکان مناسب در سر چهارراه ها و تقاطع ها که معمولا کنترل آنها توسط چراغ راهنمایی صورت می گیرد، چندین نفر سوار شدن بر یک موتور، حمل بار به صورت غیر مجاز، حرکت مارپیچ در هر کوی و برزن ، توقف در هر مکان بدون در نظر گرفتن قوانین و…

اصرار بر عبور تحت هر شرایط حتی آسیب و خسارت رساندن به دیگران یکی دیگر از معضل موتور سواران متخلف است. مثلا در ترافیک های شهری فقط کافی است چرخ جلو از بین 2 خودروی سواری و غیره رد شود. با هر چه توان دارد می خواهد این وسیله ی دو چرخ را از بین آنها رد کند که گاهی با برخورد به آیینه و یا خط انداختن به خودروهای ایستاده در ترافیک موجبات وارد آمدن خسارت را فراهم می کند و یا با اعتراض به راننده خودرو متوقف شده درخواست باز کردن راه را می نماید.

همه ما شاهد موتور سواران متخلف که باعث تصادفات بی اندازه ، همیشه خود را محق دانستن در حرکت ، ورود به خیابان های یکطرفه هستیم که گویی انگار کل خیابان وکوچه ها برای آنها می باشد. این دسته از موتور سواران متخلف در تصادفات همیشه حق به جانب هستند. البته ناگفته نماند که موتور سوار قانون مند هم در بین آنها وجود دارد ولی انگشت شمار هستند.

از زاویه ای دیگر:

و اما از دیگر معضلات این موتور سوراران قانون شکن ایجاد مشلات اجتماعی و آسیب رساندن به سلامت دینی و اعتقادی مردم است. جدیدا برای ترویج بی حجابی و بی عفتی خانم هایی در پشت سر راکب موتور سوار می شوند و هر طور که بخواهند در حال تردد هستند. و جالب تر اینکه بعضی از خود راکبین این موتورها خانوم های قانون گریز هستند که با وضع ناهنجاری با سلامت روانی مردم بازی می کنند. البته لازم به یادآوری است که طبق قوانین راهنمایی و رانندگی جمهوری اسلامی ایران، زنان حق رانندگی با موتورسیکلت را ندارند.

خیلی جای تاسف است در کشوری که بنام امام زمان است این همه قانون شکنی صورت پذیرد و مسئولین انتظامی و نظامی بی تفاوت از کنار آن بگذرند.

یاد یکی از سخنرانی ها امام خمینی رحمت ا…. علیه، افتادم که قبل از انقلاب بر سر علما فریاد زد به داد اسلام برسید. اسلام از دست رفت .

باید توجه داشت این قانون شکنان دارند ایران اسلامی را نابود می کنند. ان شاءالله آنهائی که خودشان را به خواب زدند بیدار شوند. من حقیر هم به مسئولین می گویم به داد کشور و اسلام برسید. یا علی

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن